Macpara Charger Trike

Tandemowe skrzydło PPG z profilem samostatecznym

Opis

Macpara Charger Trike to skrzydło z przeznaczeniem do trajek jedno- i dwuosobowych, oraz tandemów PPG

 

Charger to pełnokrwiste skrzydło PPGG z profilem samostatecznym, oraz wyjątkową stabilnością i szerokim zakresem prędkości. Przeznaczone jest do każdego rodzaju latania – świetnie zachowuje się w locie z dużymi prędkościami, oraz w lotach tandemowych.

 

 

Skrzydło posiada linową charakterystykę podnoszenia, oraz bardzo stabilnie wznosi się we wszystkich etapach startu. Charakterystyczną cechą wszystkich skrzydeł Macpara jest bezkonkurencyjna łatwość podnoszenia i stabilny start, przez co skrzydło nadaje się również dla pilotów z niewielkim doświadczeniem i praktyką w lotach dwuosobowych.

Macpara Charger trike jest wyposażony w system dwóch trymerów na każdą z taśm, przez co optymalnie wykorzystuje profil i możliwości płata. Z jednej strony pozwala to startować tak łatwo, jak nigdy jeszcze nie udało się w żadnym ze skrzydeł tandemowych, a z drugiej wykorzystać możliwości do osiągnięcia maksymalnej prędkości. Charger może również latać z minimalnym opadaniem niedostępnym dla skrzydeł samostatecznych – 1,1 m/s. To wartości właściwe dla skrzydeł do latania swobodnego, przez co może możliwe jest wykorzystywanie nawet słabych napędów.

Charger Trike występuje w dwóch rozmiarach, z których większy może zostać obciążony masą nawet 400kg, przez co możliwe jest zastosowanie niemal dowolnego zestawu PPGG.

Skrzydło jest ekstremalnie odporne na podwinięcia, oraz wykonane zostało z materiałów które maksymalnie wydłużają swoją wytrzymałość w czasie. Wyjątkowa jakość produktów firmy Macpara znalazła swoją kontynuację w Chargerze Trike. Skrzydło dostępne jest w czterech wariantach kolorystycznych.